Anna Preťová

05.11.2022

Anna Preťová

Regionálna skupina: Nosím, dojčím, ľúbim  Nosím, dojčím, ľúbim v NMnV

Kde poradenstvo poskytuje? - V materskom centre v NMnV, u mňa doma, alebo pricestujem k mamičke.

Na čo sa poradkyňa zameriava? - Nosenie novorodencov aj väčších detí, nosenie v šatke, Ring Slingu aj v nosiči, dojčenie v súvislosti s nosením, základná starostlivosť o nosiace pomôcky, nosenie a aktivity rodičov. LP v zácviku

Absolvovaný kurz zameraný na ergonomické nosiče.

Aktivity poradkyne - Organizujem nosiace podporné skupiny v Novom Meste nad Váhom v MC Nové Mestečko. Plánujem rozšíriť pôsobenie do Piešťan.

Prečo sa rozhodla venovať poradenstvu nosenia? - "Keď som sa mala prvý krát stať maminou, predstavovala som si ako bude všetko ružové, ako sa budeme dojčiť so synom od rána do večera a keď sa narodí zamilujem sa doňho na prvý pohľad, budeme sa stále túliť a všetko pôjde ako po masle. Dávala som na svoje inštinkty a to sa mi počas tehotenstva vyplatilo. Po pôrode to však nebolo ani zďaleka také, aké boli predstavy. Všetko bolo presne naopak a práve nosenie bolo to, čo nám s mojim vytúženým synčekom pomohlo naozaj sa zblížiť a dostať život do tých predstáv ktoré som mala. Nosenie nám denne uľahčovalo život, vďaka noseniu som sa v mnohom nemusela obmedzovať. Vďaka noseniu som spoznala úžasnú komunitu ľudí a aj keď veľa z nich nepoznám ani osobne, tak v zložitých mamičkovských situáciách mi boli veľkou oporou. Vďaka noseniu som začala výhradne dojčiť a zlepšila sa mi laktácia, nemala som ďaleko od popôrodnej depresie, nosenie nás proste zachránilo. Preto som sa rozhodla venovať sa poradenstvu nosenia, chcem aby bola aj ostatným rodičom dopriata tá blízkosť a uľahčenie "rodičovania" ktoré nosenie prináša. "

Kontakt na poradkyňu: pretova.anna@gmail.com


Kontaktovať poradkyňu