Toddler

Väčšie dieťatko už má aj väčšiu váhu, je pohyblivejšie a hlavne už sa nám snaží z nosiča "vystúpiť." S narastajúcou váhou odporúčame prejsť na pevnejší bedrový pás, ktorý zvyšuje nosnosť nosiča. To v normálnej ľudskej reči znamená, že pevný (tvrdší) bedrový pás lepšie rozkladá váhu dieťatka, na telo nosiacej osoby. To samozrejme vyžaduje, aby bol dostatočne utiahnutý a k tomu zodpovedajúco nastavené aj ramenné popruhy. 

 Kým je dieťatko malé, menšie chybičky pri nastavení nosiča, nám ešte budú odpustené, no pri ťažšom dieťatku, už každé zlé nastavenie pocítime na tele - predovšetkým na chrbtových svaloch. Od veľkosti 80/86 už odporúčame prejsť na nosiče Toddler a nič nepokazíte, ak si zopakujete nastavenie so svojou poradkyňou nosenia. Tá vám najlepšie poradí aký nosič vybrať a samozrejme vás naučí ako ho správne nastaviť. 

Toddler nosiče vydržia zhruba do 2,5 - 3-4 rokov, aj tu je to však individuálne a záleží to od konštrukcie nosiča. A aj keď už v tomto veku možno bude nosenie zriedkavejšie, je dobré mať po ruke nosič, ktorý vám sadne a bude pohodlný pre vás aj dieťatko. Choroby a zuby nezvyknú dať vedieť dopredu, že prichádzajú, tak aby ste neboli odrazu zaskočení. No a samozrejme staré známe výlety a prenášanie spiaceho dieťaťa z auta, len tak na rukách, dá zabrať vašim svalom. 

Je dobré brať veľkostné rozmedzie uvedené pri nosiči ako odporúčanie, nie však ako pravidlo. Aj tu platia výnimky: dĺžka dolných končatín, schopnosť otvoriť nožičky, aby bolo možné dieťatko uložiť do chrbtovej opierky, skúsenosti mamičky s manipuláciou s nosením, zdravotný stav dieťatka.

Rodičov pri poradenstve vždy povzbudzujeme, aby sa nebáli nosenie vyskúšať. Podporujeme rodičovské kompetencie a rozvoj bezpečnej vzťahovej väzby. Niektoré naše poradkyne sú zároveň laktačné poradkyne alebo konzultantky a rady vám pri poradenstve pomôžu aj s dojčením. Pri prvom skúšaní obvykle používame manipulačnú bábiku, s ktorou môže maminka skúsiť naviazať nosič.

Pokiaľ potrebujete pomoc s výberom a naučením viazania ergonomického nosiča, neváhajte kontaktovať niektorú našu poradkyňu Školy nosenia.

Väčšinu nosičov si môžete vyskúšať aj u nás v ateliéri v Bratislave, prípadne u našich poradkýň nosenia.

Značka: Moyo 

Názov: Moyo Classa Maxi size

Typ nosiča: Toddler od veľkosti 80-86

Rozsah použiteľnosti od - do (konfekčná veľkosť): 74 - 110

Typ bedrového pásu: tvrdý/pevný

Typ ramenných popruhov: klasické rovné popruhy (tvarované)

Typ hrudnej spony: magnetická spona

Značka: Moyo

Názov: Moyo Cross Maxi size

Typ nosiča: Toddler od veľkosti 80-86

Rozsah použiteľnosti od - do (konfekčná veľkosť): 74 - 110

Typ bedrového pásu: tvrdý/pevný

Typ ramenných popruhov: Krížené popruhy prackové

Typ hrudnej spony: klasická pracka

Značka: Sestrice

Názov: Sestrice Carrier Plus

Typ nosiča: Toddler od veľkosti 80-86

Rozsah použiteľnosti od - do (konfekčná veľkosť): 74/80 – 104/110

Typ bedrového pásu: tvrdý/ pevný

Typ ramenných popruhov: klasické rovné popruhy (tvarované)

Typ hrudnej spony: magnetická spona

Značka: NoMa baby

Názov: NoMa baby Adapt 3

Typ nosiča: Toddler od veľkosti 80-86

Rozsah použiteľnosti od - do (konfekčná veľkosť): 86 - 4 rokov

Typ bedrového pásu: polomäkký

Typ ramenných popruhov: klasické rovné popruhy (tvarované)

Typ hrudnej spony: magnetická spona/klasická spona, možnosť vybrať


Na doplnení nosičov do encyklopédie pracujeme. Ak máte záujem pridať svoju značku do encyklopédie, vyplňte prosím formulár.

Na doplnení nosičov do encyklopédie pracujeme.