Recenzia vodného Ring Slingu

13.10.2022

Nosiaci rodičia hlavne v letných mesiacoch počas dovoleniek hľadajú vhodný nosiaci prostriedok pre svoje bábätká, s ktorým by sa nemuseli pri vode obávať znehodnotenia šatky či nosiča.

Mali sme možnosť testovať Ring Sling do vody SUKKIRI od japonského výrobcu Lucky. Prinášame vám recenziu na tento Ring Sling.


Materiál

V prvom rade ma prekvapil materiál, z ktorého je vyrobený. Na prvý pohľad aj dotyk mi pripomínal športové dresy hokejistov. S malými dierkami a tenučký. Práve 100% polyester zabezpečuje rýchle schnutie a dierky zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu a priedušnosť. Pri mori bežným šatkám môže hroziť vyblednutie farieb pôsobením slanej vody a slnka a ergonomické nosiče pomalšie schnú. naopak vodný Ring Sling vám rýchlo vyschne a môžete ho spokojne používať aj vo vode.

Materiál jemne pruží a teda sa pekne prispôsobí bábätku aj nosiacej osobe. Je pohodlný a pri správnom použití neťahá a nereže na pleci.

Pri skúške s vodou obstál výborne. Mokrý materiál nekĺzal v krúžkoch, naopak držal pevne. Na pokožke bol príjemný a v teplých dňoch pri vode rýchlo vyschol. 
Materiál vodného Ring Slingu
Materiál vodného Ring Slingu

Krúžky

Druhá vec, ktorou sa odlišuje od šatkovinových Ring Slingov je veľkosť krúžkov. Sú maličké, veľkosť S (pri RS zo šatiek sa štandardne využíva veľkosť L, foto pre porovnanie veľkosti krúžkov). No pri viazaní mi to nerobilo vôbec problém a keďže je materiál tenký, je veľkosť krúžkov dostatočná a väčšie by skôr zavadzali. Ľahko sa s ním viazalo a po dotiahnutí sa materiál nešmýkal a úväz pekne držal na mieste. 

Porovnanie krúžkov na vodnom Ring Slingu
Porovnanie krúžkov na vodnom Ring Slingu

Vďaka tomu, že je materiál tenučký a hladký sa ľahko navliekol do krúžkov a následne sa bez problémov doťahoval. Pri šatkách je veľmi dôležité, aby sa v krúžkoch lemy netočili, inak sa veľmi ťažko doťahuje a upravuje. Tento materiál je však v tomto ohľade bezproblémový a teda je vhodný aj pre začiatočníkov, ktorý s nosením v RS nemajú skúsenosti. Aj tu, ako pri všetkých nosiacich pomôckach však určite pomôže inštruktáž od skúsenej poradkyne nosenia či vyškoleného predajcu. 

Nosnosť

Výrobca uvádza nosnosť od 10 dňa veku bábätka a váhy 3,5kg do 24 mesiacov a maximálnej váhy 15kg pri nosení vpredu a od cca 6 do 36 mesiacov pri používaní na boku. Sú to však len všeobecné údaje, používané pri väčšine šatkách a Ring Slingoch.   Viac ako 10kg dieťatko by som v tomto RS nenosila. Pri vyššej váhe už by nosenie nemuselo byť pohodlné. 

Využitie

Ring Sling SUKKIRI je možné nosiť aj na bežné nosenie, ale predovšetkým je určený na používanie pri vode a vo vlhkom prostredí. Nemusíte sa obávať ošpliechania napríklad pri hre so starším súrodencom, umožňuje Vám osviežiť sa v teple vodou, bez obáv o kvalitu šatky. Keďže rýchlo schne, nemusíte ho po namočení hneď zložiť, ľahko vyschne aj počas uviazania.

Videla som však veľa fotiek, kde je mamička s uviazaným dieťatkom priamo vo vode, nedajbože v mori. TOTO však v žiadnom prípade neodporúčam! Pokiaľ idete s dieťatkom priamo do vody, do bazéna či do mora, malo by mať dieťatko potrebné samostatné vybavenie - rukáviky, či plávaciu vestu. Kedykoľvek sa vo vode môžete pošmyknúť, prípadne vám v mori vlny podrazia nohy. To by mohlo mať pre dieťatko uviazané na tele matky fatálne následky. Je však na zodpovednosti každého rodiča ako sa rozhodne.

Zhrnutie na záver:

Vodný Ring Sling SUKKIRI,  je výborný pomocník na letné obdobie k vode, rýchlo schne a je jednoduchý na používanie. Odporúčaná váha dieťatka pri používaní je od 3,5kg do max. 10kg. Nerada uvádzam vek dieťatka pri používaní, keďže každé dieťatko ma v rôznom veku rôznu váhu. Na Ring Slingu je našité malé vrecúško, do ktorého sa RS jednoducho zroluje a ľahko sa prenáša. Je však výborný pomocník pri ešte nechodiacich detičkách, ktoré si chcú tiež užiť dovolenku a výlety k vode.


Príjemné nosenia

ďakujem za spoluprácu Deny :)  

Mgr.art. Anna Kališová

poradkyňa nosenia