Nosíme v nosiči

Čo všetko musí nosič spĺňať, aby bol naozaj ergonomický? Ako vybrať tú správnu veľkosť? Od kedy môžete nosič začať používať? Ako dlho cez deň ho môžete používať?  

Všetky tieto a aj iné otázky o nosení si zodpovieme na kurze Nosíme v nosiči.

Začíname nosiť v nosiči
Začíname nosiť v nosiči

Na kurze Začíname nosiť v nosiči si vysvetlíme, aké je to ergonomické nosenie, ako v nosiči dosiahnuť ergonomickú polohu a  ako nosič správne nastaviť. 

Poradíme, aký nosič si môžete vybrať, ukážeme si, ako ho nastaviť, ako spoznáte, že už je nosič malý pre vaše dieťatko a ako ho prestaviť, aby opäť poskytoval správnu ergonomickú polohu a na čo si pri používaní dať pozor. 


Cena: 20€

Dĺžka trvania: 60 minút

Online poradenstvo: 10€ - 30 minút

Ako nosiť v ergonomickom nosiči
Ako nosiť v ergonomickom nosiči

Ergonomické nosiče prešli z hľadiska svojej konštrukcie a možností nastavenia dlhú cestu. Dnes už si môžete vyberať z veľkého množstva kvalitných ergonomických nosičov, ktoré budú rásť spolu s vašim bábätkom (majú označenie rastúce), môžete sa pri jeho používaní striedať s partnerom a vo väčšine prípadov ho používať aj pri nosení na chrbte. Dôležitý faktor je, že sú pohodlné aj pre nosiacu osobu a keď si vyberiete z ponuky našich slovenských výrobcov, podporíte aj náš slovenský trh. Väčšina výrobcov si necháva tkať vlastnú šatkovinu s vlastným dizajnom. 

Čo je dôležité pri výbere nosiča, aby bol naozaj ergonomický? 

- rastúci - možnosť nastavenia chrbtovej opierky na veľkosť bábätka

- mäkká chrbtová opierka, umožňujúca zaoblený chrbátik bábätka

- dostatočne široký sed, aby bol zabezpečený široký sed - poloha nožičiek do tvaru písmena M - kolienka vyššie ako bedrové kĺby, chrbtová opierka siahajúca od kolienkovej jamky po kolienkovú jamku

- nosenie výlučne tvárou k nosiacej osobe

- pohodlný aj pre nosiacu osobu


Poradíme, ako najvhodnejšie obliecť bábätko aj seba pri nosení a ako nastaviť nosič, pokiaľ v ňom chcete bábätko aj dojčiť.

Rezervujte si termín poradenstva