Predčasniatka

Pre predčasniatka odporúčame začať s elastickou šatkou, ktorú si môžete dopredu predviazať, pokiaľ ale chcete radšej zvoliť na nosenie ergonomický nosič, pripravili sme pre vás prehľad nosičov, ktoré je možné používať už od 3kg bábätka.

Nosiče vhodné aj pre novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou pod 3,5kg: v tejto kategórii nie je na trhu veľa nosičov, ale uvádzame aspoň tie, s ktorými sa môžete na Slovensku prípadne v Čechách stretnúť. Každopádne predčasniatko odporúčame začať nosiť v elastickej šatke, ktorá sa najlepšie prispôsobí drobnému telíčku novorodenca. Pre predčasniatka je veľmi prospešné tzv. klokankovanie (z ang. originálu kangaroo care), pri ktorom poskytujeme novorodencovi kontakt koža na kožu (Skin to skin). Je to najefektívnejší spôsob starostlivosti o predčasne narodené bábätká. 


Kliknite sem a začnite písať. Ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.

Kliknite sem a začnite písať. Explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed.

Kliknite sem a začnite písať. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt.