Nosíme v šatke

Kurz pre rodičov, ktorí chcú začať nosiť svoje dieťatko v šatke na nosenie detí.

Na kurze si vysvetlíme základy ergonomického nosenia, zoznámime sa s baby šatkou na nosenie detí a naučíme sa, ako ju používať.

Použijeme základný úväz Kríž s kapsou, ktorý je vhodný od narodenia. Na záver kurzu sa ešte uistíme, že sa mamička úväz správne naučila a vie ho použiť. Poradíme s výberom vhodnej šatky a v krátkosti si povieme aj to, ako obliekať bábätko pri nosení a aké sú zásady Zdravého nosenia. Kurz prebieha v Škole nosenia v ateliéri.


Cena: 20€

Dĺžka trvania: 60 minút

Online poradenstvo: 10€ - 30 minút

Šatka na nosenie detí

Je univerzálnou nosiacou pomôckou, ktorú môžete používať už pred pôrodom a viazať si ňou tehotenské bruško na odľahčenie krížov. Bábätko do nej môžete viazať od narodenia a nemusíte pri jej používaní nastavovať šírku ani výšku opierky pre bábätko, tak ako je to pri ergonomickom nosiči. 

Pri výbere šatky je dôležité zohľadniť jej gramáž (podľa váhy bábätka), zloženie (podľa vlastných preferencií, ročného obdobia a váhy bábätka) a samozrejme jej dĺžku (veľkosť) podľa vašej konfekčnej veľkosti a podľa úväzov, ktoré s ňou chcete viazať.

Akú šatku si vybrať?

Z našej skúsenosti môžeme na začiatok odporučiť zloženie 100% bavlnu, ktorá je nenáročná na údržbu, v gramáži cca 220-240g/m2, veľkosť 6 - 7, záleží na vašej konfekčnej veľkosti. 


Dohodnite si termín poradenstva